Jechali zdecydowanie za szybko - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Jechali zdecydowanie za szybko

Data publikacji 11.05.2020

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego codziennie patrolują ulice i reagują na zbyt szybką jazdę kierowców. W weekend zatrzymali 5 nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy przekroczyli prędkość jadąc o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia.

W weekend, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci ostrowskiej drogówki ujawnili pięć kolejnych przypadków rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni mieszaniec powiatu śremskiego, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali ulice nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca opla jechał z prędkością 123 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h

Oprócz 24-latka, prawo jazdy straciło jeszcze czterech innych nieodpowiedzialnych kierowców.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek.