Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 06.05.2020

5 maja, ostrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Antonin. Na miejscu okazało się, że kierowca jest pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia dwóch innych kierujących zostało zatrzymanych za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

5 maja policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Antonin. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce, zastali załogę pogotowia ratunkowego, kierującego samochodem i mężczyznę, który pomógł kierowcy wyjść z pojazdu. Okazało się, że kierowca wjechał na barierę ochronną w wyniku czego doszło do przewrócenia pojazdu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 37-latka. Ostrowianin miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kierującą renault 56-latkę. Mieszkanka Kalisza pędziła w terenie zabudowanym 119km/h. Ponad 100km/h miał na liczniku też 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy, nieodpowiedzialny kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy też, że kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.