Policjanci z grupy SPEED cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Policjanci z grupy SPEED cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 27.04.2020

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Cały czas policjanci zatrzymują piratów drogowych, którzy narażają siebie i innych na utratę zdrowia i życia.

Niestety niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zapomnieli, że oprócz przestrzegania uregulowań prawnych związanych z walką z wirusem nadal mają obowiązek przestrzegania zasad, których łamanie często doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Znacznie mniejszy ruch na drogach sprawia, że kierowcy lekceważą obowiązujące przepisy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy przypominają, że pomimo istniejącego zagrożenia epidemią koronawirusa nadal dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego.

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wśród nich był 31-latek, który kierował pojazdem marki Renault Trafic. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna w terenie zabudowanym na terenie gminy Raszków pędził 125km/h.

Z prawem jazdy pożegnał się też 29-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z wsi powiatu ostrowskiego. Kierujący skodą przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h.

Kolejni zatrzymani za nadmierną prędkość to 22-letni kierowca osobowego fiata, który jechał z prędkością 113km/h, czy 25- latka kierująca pojazdem marki Volkswagen Tiguan. Kobieta jechała 110km/h.

Ponad 100km/h jechała też 35-latka, kierująca VW Golfem.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę!

Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Kierowco! Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!