Aktualności

Mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy - to konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

Data publikacji 14.04.2020

120 km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechała 19-latka, na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez kierującą.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że ruch na drogach naszego regionu jest znacznie mniejszy. Nie brakuje jednak kierowców, którzy wykorzystują ten fakt i jadąc z nadmierną prędkością, stwarzają zagrożenie na drogach.

13 kwietnia, policjanci pełniąc służbę na terenie gminy Odolanów zatrzymali 19-latkę, która kierując samochodem marki VW Passat pędziła w terenie zabudowanym aż 120 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, nastolatka straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Została też ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodnie z przepisami. Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.