O służbie w Policji - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

O służbie w Policji

Data publikacji 21.02.2020

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z pracownikiem Wydziału Ogólnego uczestniczyli w III Dniu Kariery w ZSP CKU Przygodzice. Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogły dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na policjantów, jak również na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji.

21 lutego w ZSP CKU w Przygodzicach odbyła się III edycja Dnia Kariery. W prezentację aktywnie włączyła się ostrowska Policja oraz klasy mundurowe z którymi współpracujemy.

Policjanci wraz z panią Beatą Sosińską z Wydziału Ogólnego udzielali informacji dotyczących przyjęć do służby w Policji oraz procedury kwalifikacyjnej, którą musi przejść każdy z kandydatów. W związku z kampanią Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Zostań jednym z nas” funkcjonariusze rozdali uczniom plakaty promujące służbę w Policji. Zostały przygotowane też ulotki informacyjne w których znajdowały się m.in. dane dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu złożenia dokumentów.

Przypominamy, że osoby zainteresowane służbą w Policji, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 mogą uzyskać informacje oraz złożyć wymagane dokumenty w Zespole Kadr i Szkolenia Wydziału Ogólnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Odolanowskiej 19.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji więcej informacji na ten temat znajdą także na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:

http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w