Kolejna odsłona działań NURD - Zero Tolerancji - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Kolejna odsłona działań NURD - Zero Tolerancji

Data publikacji 21.02.2020

20 lutego policjanci ostrowskiej komendy brali udział w kolejnej odsłonie wielkopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. NURD – Zero Tolerancji. Główny cel to ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Za nami kolejne działania prewencyjne NURD, których głównym zadaniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych. Podczas ewentualnego zdarzenia drogowego, pieszy jest zawsze najbardziej poszkodowaną stroną. Chociaż wspólne bezpieczeństwo na drodze, zależy od wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci podczas działań ujawnili ponad 130 wykroczeń, z czego ponad 30 to wykroczenia popełnione przez pieszych. Ponad 60 wykroczeń to wykroczenia w stosunku do pieszych. Funkcjonariusze skontrolowali również trzeźwość u ponad 100 kierujących. Policjanci zatrzymali też 10 dowodów rejestracyjnych.

Przechodzenie w miejscach niedozwolonych to jedno z najczęstszych wykroczeń, jakie popełniają piesi.

Tego typu działania będą kontynuowane. Istniejący stan bezpieczeństwa na drogach obliguje policjantów służby ruchu drogowego do podejmowania zdecydowanych działań w celu ograniczenia negatywnych zjawisk.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach i przejściach dla pieszych, także w obszarze zabudowanym. Natomiast kierujący pojazdami muszą pamiętać, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m. in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.