Z młodzieżą o bezpieczeństwie i Policji - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Z młodzieżą o bezpieczeństwie i Policji

Data publikacji 13.02.2020

Policjanci ostrowskiej komendy spotkali się z uczniami ZSP CKU w Przygodzicach. Tematem była struktura organizacyjna Policji oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

12 lutego, ostrowscy policjanci spotkali się uczniami ZSP CKU w Przygodzicach. Funkcjonariusze w trakcie prelekcji omówili podstawowe zasady ruchu drogowego w tym prawa i obowiązki pieszego. Policjanci szczególnie kierowali apel do osób, które od niedawna mają prawo jazdy, by decydując się na podróż samochodem pamiętali, aby w czasie jazdy zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem.

Tego dnia, młodzież miała też okazję uzyskać informacje dotyczące przyjęć do służby w Policji oraz poznać procedurę kwalifikacyjną, którą musi przejść każdy z kandydatów. W związku z kampanią Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Zostań jednym z nas” funkcjonariusze rozdali uczniom plakaty promujące służbę w Policji.

Przypominamy, że osoby zainteresowane służbą w Policji, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 mogą uzyskać informacje oraz złożyć wymagane dokumenty w Zespole Kadr i Szkolenia Wydziału Ogólnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Odolanowskiej 19.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji więcej informacji na ten temat znajdą także na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

przydatne linki:

http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w

http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja

http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/38731,Test-sprawnosci-fizycznej.html