Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 17.01.2020

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość. Do kontroli zatrzymano dwoje kierujących samochodami osobowymi, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo na drogach, w czwartek, 16 stycznia zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem osobowym mercedesem, która w rażący sposób przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym, jadąc 112 km/h. Kolejny zatrzymany kierowca, jadąc osobowym fiatem, poruszał się na obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierujących mandaty karne oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali dokumenty uprawniający do kierowania pojazdami, które kierujący będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem niewłaściwy odstęp w połączeniu z nadmierną prędkością to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości to elementy, które każdy kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich zachowań. Czasem jedna niefortunna decyzja, kilka sekund nieuwagi decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu.