„Bezpieczne ferie 2020”- spotkania z policjantami - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

„Bezpieczne ferie 2020”- spotkania z policjantami

Data publikacji 10.01.2020

Ferie już za kilka dni, dlatego też policjanci ostrowskiej komendy mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzają działania profilaktyczne. Głównym tematem wspólnych rozmów jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole i na stokach narciarskich.

Za kilka dni rozpoczniemy ferie, dlatego też policjanci ostrowskiej komendy włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczne ferie 2020”. Jeszcze przed feriami policjanci odwiedzają szkoły i uczą najmłodszych zasad i bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku oraz sposobów postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

To podczas takich spotkań najmłodsi mogą usłyszeć od policjantów wiele cennych rad i wskazówek, po to by czas odpoczynku i zabawy był bezpieczny dla dzieci.

Mundurowi podczas spotkań tłumaczą też, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w których miejscach przechodzić na drugą stronę ulicy i podkreślają, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

By zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom powiatu ostrowskiego policjanci aż do zakończenia ferii będą przestrzegać przed zagrożeniami, z którymi można spotkać się podczas zimowej aury.