Pędził ponad 130km/h. - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Pędził ponad 130km/h.

Data publikacji 30.12.2019

W piątek, 27 grudnia policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym ponad 130km/h. 23-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy. Policjanci ostrowskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

W ubiegły piątek, po 8.00 w miejscowości Sławin policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonali pomiaru prędkości pędzącego BMW. Kierowca, w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 130km/h. 23-latkowi z powiatu ostrowskiego zostało zatrzymane prawo jazy, a za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem.

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas omawiany czynnik staje się elementem, który powoduje utratę kontroli nad pojazdem, co może skutkować wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.