Działania Policji w okresie przedświątecznym - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Działania Policji w okresie przedświątecznym

Data publikacji 24.12.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Straż Leśna, Rybacka przede wszystkim w grudniu organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom choinek z lasu czy zaśmiecaniu.

Wspólne patrole prowadzone przed świętami przez strażników leśnych, Straż Rybacką i ostrowskich policjantów to już coroczna tradycja. Odbywają się one na terenach leśnych w okolicach powiatu ostrowskiego.

Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

Policjanci wspólnie z pracownikami straży pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają chroniąc jego charakter. Jest to niezbędne, aby zachować walory tego specyficznego miejsca.

W prowadzonych działaniach biorą udział także funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej gdzie zwracają uwagę głównie na:

  • ujawnianie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń związanych z nielegalnym połowem ryb oraz kontrole punktów sprzedaży ryb.

Przed nadchodzącymi świętami do zadań policjantów należy także kontrolowanie targowisk i miejsc sprzedaży drzewek.