„Trzeźwy? Skupiony? Wypoczęty?” - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

„Trzeźwy? Skupiony? Wypoczęty?”

Data publikacji 23.12.2019

Przed nami Święta Bożego Narodzenia i Noc Sylwestrowa. To czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie. Wiąże się to często z wyjazdami, podczas których musimy pokonać nawet setki kilometrów. Nad bezpiecznym dotarciem do celu czuwają ostrowscy policjanci.

Mimo wielu policyjnych ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach powiatu ostrowskiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie teraz w okresie świątecznym, gdzie ruch na drodze jest wzmożony, ostrowscy policjanci wraz z Wydziałem Spraw Społecznych, Referatu Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą kampanię „Kierowco, bądź trzeźwy w Święta i Sylwestra”. W ramach akcji policjanci wręczają kierowcom opaskę silikonową i brelok z napisem „Bo życie jest lepsze niż picie” oraz ulotkę profilaktyczną „Trzeźwy? Wypoczęty? Skupiony?”.

Podczas drogowych kontroli policjanci przypominają użytkownikom dróg, by nie siadać za kierownicą, gdy nie jest się pewnym swojego stanu trzeźwości. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Policjanci apelują: W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.