Rażąco przekroczyli prędkość- policjanci apelują o ostrożność - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Rażąco przekroczyli prędkość- policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci ostrowskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, apelują o rozwagę na drodze. Wczoraj, 16 grudnia mundurowi zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Poranna gołoledź, ograniczona widoczność, czy intensywne opady. Z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Panująca obecnie aura nie sprzyja szybkiej jeździe.

Wczoraj, 16 grudnia policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h. Przed 16:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 39-latka z powiatu kaliskiego. Mężczyzna kierujący osobową skodą przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55km/h.

Po 19:00 został zatrzymany 24-latek z powiatu krotoszyńskiego. Kierowca VW Golfa jechał 111km/h.

Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może pojawiać się oblodzenie, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.