Kolejny kierowca stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 13.12.2019

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy. Zatrzymany do kontroli został 23-letni kierowca audi, który w sposób rażący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że panująca obecnie pogoda nie gwarantuje nam bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W środę, 11 grudnia zatrzymali prawo jazdy kierującemu osobowym audi, który w rażący sposób przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 58km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na 23-latka mandat oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami, którego kierowca będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem niewłaściwy odstęp w połączeniu z nadmierną prędkością to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości to elementy, które każdy kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich zachowań. Czasem jedna niefortunna decyzja, kilka sekund nieuwagi decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.