VI edycja Policyjnego Turnieju „Najlepszy z Najlepszych" - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

VI edycja Policyjnego Turnieju „Najlepszy z Najlepszych"

Data publikacji 13.12.2019

Po raz szósty policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili Policyjny Turniej „Najlepszy z Najlepszych" skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych z miasta i powiatu ostrowskiego. Do rywalizacji przystąpiły 53 szkoły.

Z myślą o uczniach szkół powiatu ostrowskiego, w 2014 roku, powstał Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z Najlepszych". Głównym założeniem Turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości uczniów klas piątych szkół podstawowych powiatu ostrowskiego w zakresie ogólnie pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, wiedzy o Policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

We wtorek, 10 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał Turnieju, do którego zakwalifikowało się 10 najlepszych z najlepszych:

Szkoła Podstawowa w Słaborowicach- Piotr Wróbel

Szkoła Podstawowa w Kotowiecku- Jan Tomalak

Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wlkp.- Amelia Wojtysiak

Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wlkp.- Antoni Marcinkowski

Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim- Dawid Suś

Szkoła Podstawowa w Bieganinie- Joanna Wiertelak

Szkoła Podstawowa w Hucie- Jowita Grek

Szkoła Podstawowa w Dębnicy- Krzysztof Sikorski

Szkoła Podstawowa w Cieszynie- Anna Chlasta

Szkoła Podstawowa w Parczewie- Natalia Kwiatek

Uczestników, widownię oraz zaproszonych gości powitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim kom. Tomasz Mroziński. Komendant życzył uczestnikom powodzenia jednocześnie zwracając uwagę na profilaktyczną stronę Turnieju, którego głównym przesłaniem jest edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej czy zagadnień z prewencji kryminalnej. Poziom wiedzy uczestników Turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Ostatecznie zwycięzcą Turnieju, a jednocześnie Najlepszym z Najlepszych został – uczeń Szkoły Podstawowej w Słaborowicach Piotr Wróbel

Podczas Turnieju w imieniu Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego obecny był Sekretarz Powiatu Ostrowskiego Pan Mirosław Rychlik.

Nagrody dla dzieci przekazał Starosta Ostrowski oraz firma Kamix z Ostrowa Wielkopolskiego.

Do organizacji Turnieju włączyły się także samorządy gminne z powiatu ostrowskiego, które ufundowały upominki dla dzieci na etapie półfinałów gminnych.

Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Ostrowie Wielkopolskim reprezentowanym przez Panią Dyrektor Annę Drobniewską finał Turnieju odbył się w Sali Teatralnej MDK.