Aktualności

Wspólnie dla bezpieczeństwa. Policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierującym

Data publikacji 05.12.2019

Policjanci drogówki z ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który telefonicznie powiadomił Policję o zdarzeniu. 53-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi ostrowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na drodze pomiędzy Odolanowem a Ostrowem Wielkopolskim ma przemieszczać się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący  samochodem osobowym. Na miejsce pojechali policjanci.

Jak ustalili mundurowi, świadek jadący swoim samochodem z Odolanowa w kierunku Ostrowa Wlkp. zauważył samochód, którego kierowca jechał „wężykiem” i zwalniał. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność 49-latka. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, mężczyzna powiadomił policjantów i jechał za tym pojazdem.

Kierujący pojazdem marki Renault Megane po chwili zatrzymał się przy jednej z posesji. Wtedy 49-latek uniemożliwili mu wyjazd.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Przypominamy!

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa mężczyzny, który bezzwłocznie po stwierdzeniu, że kierujący może być nietrzeźwy, telefonicznie powiadomił o tym fakcie Policję. Pozwoliło to na szybkie podjęcie czynności związanych z kierowaniem samochodem przez mężczyznę będącym pod wpływem alkoholu.