Ostrowscy policjanci i Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Ostrowscy policjanci i Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Data publikacji 17.10.2019

Dzielnicowi ostrowskiej komendy wspólnie z uczniami wzięli udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Obchodząc w ten sposób Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową. Celem inicjatywy było popularyzowanie wiedzy oraz szlifowanie umiejętności praktycznych udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Co roku, 16 października – w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca tysiące osób podejmuje próbę bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. W akcję zaangażowali się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim i zaprosili do udziału w niej m. in. policjantów ostrowskiej komendy. Wczoraj, równo o godzinie 12.00 przez pół godziny cała społeczność szkolna wspólnie z mundurowymi sierż.sztab. Pauliną Kozłowską i sierż. Piotrem Wypychem oraz przedstawicielami innych służby, na fantomach wykonywała resuscytację krążeniowo – oddechową.

Udział w tym półgodzinnym przedsięwzięciu wzięło około 150 osób.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca to święto obchodzone od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego podstawowym celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Uświadomienie, że szybkie podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może uratować życie osobie poszkodowanej.
Oswajanie dzieci, od najmłodszych już lat, z zasadami udzielania pierwszej pomocy kształtuje w nich właściwe nawyki i powoduje, że pomoc poszkodowanym staje się dla nich czymś naturalnym.