Kolejne działania grupy SPEED - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Kolejne działania grupy SPEED

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie prowadzili wczoraj kolejne działania na drogach naszego powiatu.

Wczoraj grupa SPEED przeprowadziła kolejne działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrolując przestrzeganie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

Podczas realizowanych wspólnie działań policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa na drogach naszego powiatu skontrolowali łącznie 24 pojazdy. W trakcie służby ujawnili 24 popełnione przez kierujących wykroczenia, w tym 23 związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o więcej, niż 50 km/h, jadąc 105 i 110 km/h, ponosząc konsekwencje za popełnione wykroczenia.

 

Działania grupy SPEED będą kontynuowane.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości na drogach, w szczególności na obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im prędkość jest większa.

Warto pamiętać, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również innych użytkowników dróg. Poruszajmy się przepisowo, przestrzegajmy ograniczeń prędkości, żeby każdy, kto wyruszył w drogę dotarł bezpiecznie do celu.