Policyjne działania „Prędkość- Zero Tolerancji”! - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Policyjne działania „Prędkość- Zero Tolerancji”!

Data publikacji 27.11.2018

Wielkopolscy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie województwa działania „Prędkość- Zero Tolerancji”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania ograniczeń szybkości.

Głównym celem przeprowadzonych działań „Prędkość- Zero Tolerancji” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

Akcja „Prędkość- Zero Tolerancji” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z "piratami" drogowymi.

Na terenie powiatu ostrowskiego w trakcie działań funkcjonariusze drogówki skontrolowali ponad 60 pojazdów, blisko 30 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali też 5 dowód rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!