Sukcesy ostrowskiego policjanta i jego psa Mastera

Data publikacji 11.09.2018

W piątek 7 września zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Zawody patronatem objął Komendant Główny Policji. Ostrowski policjant reprezentował KWP w Poznaniu i drużynowo zajął I miejsce.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 4 – 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony. Poza konkursem, na zasadzie honorowego uczestnictwa, udział wzięła reprezentacja Straży Granicznej.

Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużynowo pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja KWP w Poznaniu w składzie: asp. sztab. Marek Sot – kierownik drużyny oraz przewodnicy: policjant Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim asp. Krzysztof Berek z psem Master i policjantka kaliskiej komendy sierż. sztab. Patrycja Wojtas z psem Kostur (868 punktów).

Asp. Krzysztof Berek pełni służbę w Policji od 18 lat. Od 2006 roku jest przewodnikiem psa służbowego. Policjant ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. w 2017 roku w Wojewódzkich Mistrzostwach Kynologicznych wraz z psem Jaset (do wyszukiwania zapachów narkotykowych) zajął I miejsce. W tym roku z psem Master również stanął na najwyższym podium w wojewódzkich mistrzostwach. Policyjny pies Master to pies patrolowo- tropiący do działań bez kagańca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paweł Ostaszewski/ Policja 997/KPP Ostrów Wlkp.