Sfałszował dowód osobisty, poszukiwany był listem gończym - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sfałszował dowód osobisty, poszukiwany był listem gończym

Data publikacji 06.03.2017

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który posiadał przy sobie podrobiony dokument tożsamości. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów po awanturze, którą wywołał w pociągu.

28 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim interweniowali wobec awanturującego się mężczyzny w pociągu. O zdarzeniu powiadomili policjantów funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wylegitymowali mężczyznę.

Okazany przez mężczyznę dowód osobisty wzbudził zainteresowanie policjantów, którzy po dokładnym obejrzeniu go nabrali podejrzeń, że dokument może być podrobiony. Podejrzenia okazały się słuszne, dowód osobisty był sfałszowany. W trakcie dalszych ustaleń wyszło również na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut, którego konsekwencją może być nawet pozbawienie wolności do 5 lat. Zabezpieczono także sfałszowany dowód osobisty, którym mężczyzna się posługiwał.

40-latek był poszukiwany listem gończym od 2016 roku. Mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności i ukrywał się przed organami ścigania. 40-latek był już wcześniej karany za różne przestępstwa przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu oraz bezpieczeństwu w ruchu drogowym.