Papierosy szkodzą - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy szkodzą

Data publikacji 29.12.2016

Ostrowscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym szkodliwości palenia tytoniu oraz szkodliwego wpływu nikotyny na organizm ludzki. Szkolenie prowadziły pracownice Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

O tym, że papierosy szkodzą powinien wiedzieć każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły. Wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu zdobywają nie tylko uczniowie szkół ale również pracownicy instytucji. W szczególności dorośli są osobami, które niejednokrotnie są w zaawansowanym stadium uzależnienia od nikotyny. Nie zawsze jednak osoby palące tytoń wiedzą, z jakimi zagrożeniami się to wiąże.

W szkoleniu na ten temat uczestniczyli w dniu dzisiejszym również ostrowscy policjanci. Szkolenie prowadziły pracownice Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Ostrowie Wielkopolskim, które szeroko omówiły skutki palenia tytoniu, działania nikotyny, substancji smolistych oraz środków chemicznych, wydzielających się podczas palenia, na organizm ludzki. Podczas szkolenia zaprezentowano również filmy profilaktyczne dotyczące powyższej problematyki.

Wiedza o zagrożeniach płynących ze strony papierosów wpływa nie tylko na podjęcie decyzji o rzuceniu palenia, ale pozwala także na informowanie o niebezpieczeństwach tytoniowego nałogu również osób palących, wśród których często przebywamy, w tym w szczególności zapobieganie wejściu w nałóg młodzieży.