Przedświąteczne spotkanie w ostrowskiej komendzie - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczne spotkanie w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 23.12.2016

Dzisiaj, 23 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim policjanci, pracownicy cywilni, ostrowskiej jednostki Policji oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnej Wigilii. To coroczne, wigilijne spotkanie było jak zawsze okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń i przełamania się opłatkiem.

W sali tradycji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się dzisiaj spotkanie opłatkowe. Jak co roku uczestniczył w nim kapelan ostrowskich policjantów ksiądz kanonik Maciej Wyzujak oraz kadra kierownicza i pracownicy cywilni ostrowskiej komendy.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również Poseł na Sejm Tomasz Ławniczak, Senator Łukasz Mikołajczyk, Asystentka Posła na Sejm Jarosława Urbaniaka - Marta Ziętek, Asystentka Senatora Łukasza Mikołajczyka - Karolina Winiecka, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jakub Szczurek, rodzina tragicznie zmarłego policjanta, byli komendanci ostrowskiej komendy Krzysztof Nadera i Roman Korzeniewski, Przewodniczący policjantów ZT NSZZ st. asp. Krzysztof Guździoł oraz Przewodnicząca pracowników cywilnych Aneta Łęcka.

Bożonarodzeniowe życzenia dla wszystkich policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin złożył Komendant Powiatowy Policji podinsp. Zbigniew Raczak. Świąteczne spotkanie zakończyło się życzeniami, wspólnym przełamaniem się opłatkiem oraz poczęstunkiem, podczas którego wszyscy zebrani dzielili się refleksjami na temat mijającego 2016 roku.

 

W dniu dzisiejszym odbyło się również poświęcenie nowych radiowozów. Flota samochodowa ostrowskiej jednostki Policji wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy m-ki Volkswagen T6. Samochody trafiły do Wydziału Prewencji. Polska Policja zakupiła łącznie 100 takich Volkswagenów. Trafiły one do jednostek w całym kraju. Przetarg przeprowadziła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Całkowity koszt radiowozów to szesnaście milionów pięćset tysięcy złotych. Pojazdy zostały kompleksowo przystosowane do służby.

Środki na zakup pochodzą z budżetu państwa. Zostały przekazane przez Komendę Główną Policji. 21 grudnia br. radiowozy zostały przekazywane do służby na terenie jednostek w całej Polsce. W Technicznym Centrum Szkoleniowo Serwisowym VW Financial Services w Poznaniu odbyło się również szkolenie dla funkcjonariuszy, którzy będą na co dzień użytkować nowe służbowe pojazdy.