Kierował samochodem pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów -wdrożono tzw. „tryb przyspieszony”. Inny zatrzymany „zakazowiec” był poszukiwany Listem Gończym.
Kilka dni temu policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził Alfę Romeo pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. W sprawie zastosowano tryb przyspieszony, zgodnie z którym sprawca usłyszał już wyrok. Kolejnych dwóch zatrzymanych kierujących odpowie prawnie z artykułu dot. naruszenia zakazu sądowego. Jeden z nich dodatkowo był poszukiwany Listem Gończym.
23 lipca 2025r. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie sprawdzania w systemach policyjnych okazał się, że kierujący posiada 2 czynne zakazy prowadzenia pojazdów oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
W związku z popełnionym przestępstwem 45-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd 25 lipca br. trafił na rozprawę sądową. Sprawa odbyła się w tzw. trybie przyspieszonym. Sąd wymierzył mężczyźnie karę grzywny w kwocie 10 000 złotych oraz orzekł świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10 000 złotych, a także zastosował środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.
Kolejnym „zakazowcem” okazał się 34-latek. Mężczyzna 24 lipca mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów poruszał się samochodem m-ki Renault Clio. Dodatkowo podczas sprawdzenia systemów policyjnych okazało się, że kierujący jest poszukiwany Listem Gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kluczborku.
Trzecim kierowcą był mieszkaniec Brzegu, który w dniu wczorajszym tj. 24 lipca został zatrzymany do kontroli drogowej w m. Odolanów przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Odolanowie. 47-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów oraz miał cofnięte uprawnienia. Kierujący Oplem został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji.
34-latek oraz 47-latek za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.
Za naruszenie zakazu sądowego zgodnie z Kodeksem Karnym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.