Aktualności

Zatrzymany dzień po dniu. Kierował motocyklem bez uprawnień. Dodatkowo, zagiął tablicę rejestracyjną

Data publikacji 05.07.2024

Poruszał się motocyklem do którego przytwierdzona była zagięta tablica rejestracyjna. Jakby tego było mało, pojazd nie miał lusterek, 22-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej dzień po dniu. Łącznie podczas dwóch kontroli otrzymał 39 punktów karnych. Tym samym, 22-latek stracił prawo jazdy kat. B. Wobec mężczyzny został sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który poruszał się motocyklem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jednak to nie wszystko, czego dopuścił się kierujący. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili, że tablica rejestracyjna znajdująca się na motocyklu jest zagięta, co uniemożliwiało jej odczytanie. Ponadto motocykl nie posiadał lusterek zewnętrznych. Policjanci ustalili też, że kontrolowany motocykl ma zatrzymany dowód rejestracyjny. Mężczyzna był kontrolowany dzień wcześniej. Łącznie podczas dwóch kontroli otrzymał 39 punktów karnych. Tym samym, 22-latek stracił prawo jazdy kat.B.

22-letni kierowca motocykla, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a na swoim motocyklu miał zagiętą tablicę rejestracyjną i zatrzymany dowód rejestracyjny odpowie karnie.

Konsekwencje dla osób, które nie mając do tego uprawnień zdecydują się wsiąść za kierownicę jednośladu, są surowe. W każdym takim przypadku policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie orzeknie wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1500 złotych do 30 tysięcy złotych. Jeżeli pomimo sądowego zakazu osoba ponownie wsiądzie na motocykl podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony