Za szybko i z promilami - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Za szybko i z promilami

Data publikacji 03.11.2016

pol117Wczoraj, 2 listopada funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 21 km/h. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Policjanci ostrowskiej komendy, każdego dnia prowadzą kontrole prędkości i trzeźwości na drogach naszego miasta i powiatu. Policjanci podejmując konsekwentnie tego typu działania eliminują z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale też dla innych uczestników dróg.

Wczoraj, 2 listopada policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu ostrowskiego, zatrzymali do kontroli kierującego, który nie zważając na bezpieczeństwo w ruchu drogowym jechał w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością. W trakcie kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 50-latek w organizmie ma 0.44 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu będzie odpowiadał przed sądem.

Ostrowscy policjanci cały czas prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi sprawcami zdarzeń drogowych.