Kierowco, zwolnij! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kierowco, zwolnij!

Data publikacji 31.10.2016

tarczaTylko wczoraj, 30 października policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Po raz kolejny ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

Policyjne kontrole oraz cyklicznie przeprowadzane działania ukierunkowane na walkę z "piratami drogowymi" zmierzają do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń, w których giną ludzie. Dlatego też odpowiedzialność za łamanie przepisów ruchu drogowego nie ominęła kierowców, którzy postanowili „poszarżować" w miejscach zabudowanych, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Policjanci ostrowskiej drogówki pełniąc służbę na drogach powiatu ostrowskiego, wczoraj 30 października około godziny 8:45 zatrzymali do kontroli drogowej 19-latka. Kierowca samochodu marki Toyota Avensis nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia, jadąc w terenie zabudowanym 101km/h.

Niespełna dwie godziny później, policjanci zatrzymali 31-latka, który w terenie zabudowanym osobowym golfem jechał aż 113 km/h. Około godziny 19:00, ostrowska drogówka zatrzymała kolejnego „drogowego pirata". 44-latek, kierując samochodem marki Renault przekroczył prędkość o 52 km/h.

Po raz kolejny ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

Często rezultatem chwili nieuwagi, nadmiernej prędkości i braku kontroli nad prowadzonym pojazdem są wypadki. Ich skutki są nieodwracalne, a ewentualna refleksja przychodzi zbyt późno. Stawką jest nasze życie i zdrowie.

Ostrowscy policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować prędkość kierowców z jaką poruszają się po drodze, dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów.