Zakończenie sezonu motocyklowego - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Zakończenie sezonu motocyklowego

Data publikacji 17.10.2016

motocykl_2W sobotę, 15 października fani jednośladów spotkali się w Ostrowie Wielkopolskim, by wspólnie zakończyć sezon motocyklowy. Na jednym z parkingów zebrało się około 250 motocyklistów, którzy następnie w asyście policyjnych radiowozów przejechali ulicami miasta. Tak duża ilość uczestników była okazją do krótkiej profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Obecność około 250 motocyklistów, była okazją do przekazywania przez policjantów podstawowych, ale niezmiernie ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z dróg.

Najważniejszą sprawą dla zachowania bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek właścicieli wszelkich pojazdów oraz wzajemna korelacja pomiędzy kierowcami jednośladów i samochodów. Policjanci wielokrotnie zwracają uwagę i apelują do kierowców samochodów i motocykli aby wykonując jakikolwiek manewr na drodze korzystali z lusterek, zwłaszcza jeśli chodzi o omijanie i wyprzedzanie.

Pamiętajmy, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w zderzeniu np. z samochodem są narażeni na znacznie poważniejsze konsekwencje. Naturalnie wiele też zależy od ich rozsądnej i zgodnej z przepisami jazdy. Drogi nie są miejscem do wygłupów i popisów, z czego wszyscy powinni zdawać sobie sprawę.

Warto przypomnieć, że życzliwość w stosunku do innych, brak agresji przestrzeganie przepisów prawa powodują, że jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Taka postawa dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 


motocykl_2 motocykl_1