W terenie zabudowanym jechał 106 km/h  kierowca stracił prawo jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

W terenie zabudowanym jechał 106 km/h  kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 17.10.2016

pol110Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Mężczyzna pędził citroenem przez jedną z podostrowskich miejscowości 106km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący samochodem stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze ostrowskiej drogówki pełniąc służbę w miejscowości Psary zatrzymali do kontroli drogowej 68-letniego mężczyznę. Kierowca samochodu marki Citroen Xsara nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 106 km/h i z uwagi na to utracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o rozsadek i rozwagę na drodze, bo jak pokazują statystyki to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.