Kolejna niebezpieczna jazda w terenie zabudowanym udaremniona - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kolejna niebezpieczna jazda w terenie zabudowanym udaremniona

Data publikacji 14.10.2016

tarczaPomimo licznych apeli, w dalszym ciągu spotykamy na drogach powiatu ostrowskiego kierowców, którzy za nic mają sobie nie tylko obowiązujące przepisy, ale również zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 39-letni mężczyzna, który w terenie zabudowanym pędził 120km/h.

Wczoraj, 13 października policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym ujawnili kolejnego "pirata drogowego", który nadmiernie przekroczył prędkość stwarzając tym samym duże zagrożenie na drogach.

Około godz. 12:15, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra, którym kierował 39 - letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził z prędkością 120 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kierowca na okres 3 miesięcy stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach, a jednocześnie przypominamy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych w całym kraju.

-Kierowco Zwolnij ! - Jutro też jest dzień