Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem

Data publikacji 13.10.2016

czapkatarczaWczoraj, 12 października kolejny kierujący, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i jechał z nadmierną prędkością  w obszarze zabudowanym, na okres 3 miesięcy stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem. Niestety pomimo pogorszenia się warunków atmosferycznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drodze. Nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie, pada deszcz z mżawką, to warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, podczas patrolowania drogi na terenie gminy Sieroszewice zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen Berlingo. Kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.

Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące kierujący stracił prawo jazdy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów. Chęć zaoszczędzenia kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny.

Pamiętajmy, że rozsądek na drodze może uratować nie tylko nasze, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego kolejny raz apelujemy - kierowco pomyśl czy warto, zanim będzie za późno.