Kolejne działania ostrowskiej drogówki - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kolejne działania ostrowskiej drogówki

Data publikacji 27.09.2016

czapkatarczaPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego z ostrowskiej komendy nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu. W ubiegły piątek 23 września, policjanci przeprowadzili działania pn. „Pieszy", a wczoraj zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, nieustannie dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

23 września, na terenie miasta i powiatu ostrowskiego przeprowadzili działania pn. „Piesi". Założeniem takich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci podczas prowadzonej akcji „Pieszy" zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Policjanci tylko tego jednego dnia ujawnili 81 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i pieszych. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Piesi nie stosowali się także do sygnalizacji świetlnej, przekraczając przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Rowerzyści natomiast, przejeżdżali po przejściu dla pieszych.

Wczoraj, 26 września Wydział Ruchu Drogowego prowadził działania pn. „Trzeźwość". Ostrowscy funkcjonariusze tylko tego jednego dnia sprawdzili stan trzeźwości ponad 1740 kierujących. Policjanci w trakcie działań ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego ponad promil alkoholu.

Ostatnie kontrole i organizowane akcje w ewidentny sposób wskazują, że nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu ostrowskiego jest znacznie mniej. Jednak policjanci zapowiadają kolejne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jednocześnie, policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Stosujmy się do znaków i sygnałów drogowych - to wszystko dla naszego bezpieczeństwa!