Bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych - działania - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych - działania

Data publikacji 23.09.2016

dsc_4726_800x600Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili wczoraj, 22 września działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach przejazdów kolejowych.

Ostrowscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei, przeprowadzają cyklicznie działania w rejonach przejazdów kolejowych, dokonując analizy zagrożeń występujących w obrębie przejazdów. Wczoraj takie działania miały miejsce na kilku przejazdach kolejowych w powiecie ostrowskim.

Wczorajsze działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wspomogli funkcjonariusze SOK z Ostrowa Wlkp. i z Poznania, używając nowoczesnych mobilnych kamer i specjalistycznego pojazdu, co pozwoliło monitorować nie tylko sam przejazd kolejowy, ale także obszar wokół niego.

To kolejne z cyklicznie prowadzonych działań ostrowskich policjantów i funkcjonariuszy SOK. Policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przyglądali się sposobom zachowania kierowców, przed i na przejazdach oraz reakcjom na znaki i sygnały urządzeń.

Funkcjonariusze podczas działań odnotowali 6 wykroczeń, dotyczących niestosowania się do znaku STOP.

Bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji kolejowej oraz użytkowników dróg, które często przecinają się z trasami kolejowymi to zadanie, które ostrowscy policjanci traktują bardzo poważnie. Co roku w Polsce dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji oraz tragicznych zdarzeń, w których często giną ludzie. Są to rejony przejazdów kolejowych, dworców oraz przejść przez tory. Nieuwaga lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego to częste przyczyny wypadków kolejowych. Policjanci chcą stale podnosić świadomość użytkowników dróg - kierujących samochodami, ale i pieszych - na zagrożenia w rejonach przejazdów kolejowych.

Działania będą cyklicznie kontynuowane, by świadomość kierujących o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na przejazdach była coraz większa.

{galeria}sok wrzesien 2016{/galeria}