Stracił prawo jazdy za prędkość - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Stracił prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 27.07.2016

naszywka_rdPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h. Za złamanie przepisów drogowych zatrzymany 36-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo mężczyzna otrzymał od policjantów mandat i punkty karne.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych powodów kolizji i wypadków drogowych. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym grozi utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Każdorazowo za popełnione wykroczenie policjant ma też prawo ukarać kierowcę mandatem i punktami karnymi.

Wczoraj, około godz. 19:30, na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość - jadąc 110 km/h w terenie zabudowanym.

Okazało się, że zatrzymany do kontroli drogowej kierujący to 36-letni mężczyzna. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującemu dokument uprawniający do kierowania pojazdami, nałożyli na niego mandat, a także 10 punktów karnych.

Okres na jaki kierowcy „tracą" swoje prawo jazdy, jest dobrym czasem do przemyśleń i analizy swojego zachowania na drodze. Niewątpliwie, trzy miesiące są wystarczające, aby wyciągnąć prawidłowe wnioski i następnym razem - zawczasu - zdjąć nogę z gazu.

Pamiętajmy, lepiej dojechać na miejsce za późno - niż wcale.

Opr.sierż. Patrycja Lichtarowicz