Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 06.07.2016

czapkatarczaPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierowcom. Tym razem, w ręce mundurowych wpadł 71-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego oraz 19-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego, którzy nie stosowali się do obowiązującego ograniczenia prędkości.

Stan bezpieczeństwa oraz świadomość społeczna dotycząca zagrożeń na drogach znacząco się poprawiły, jednak policjanci nadal spotykają się z duża ignorancją przepisów wśród uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Tym razem, podczas patrolu w miejscowości Leziona zauważyli pojazd marki Renault, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 58 km/h.

W trakcie kontroli okazało się, że kierująca to 19-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego, która uprawnienia do kierowania pojazdem zdobyła niespełna rok temu. Za przekroczenie prędkości, policjanci zatrzymali nastolatce prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz nałożyli na nią mandat i 10 punktów karnych.

Niedługo później, w miejscowości Ołobok, policjanci ostrowskiej drogówki zauważyli pojazd marki Mazda, który wyraźnie nie stosował się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości. Policyjna kamera nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała moment, w którym kierujący mazdą jechał z prędkością aż 138 km/h.

Kierowcą osobowej mazdy okazał się być 71-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Za zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 71-latek otrzymał także mandat, a na jego koncie pojawi się 10 punktów karnych.

Doświadczenie za kierownicą jest bardzo ważne i niewątpliwie często pomaga uniknąć niebezpiecznych sytuacji, jednak nie zwalnia ono kierowców z przestrzegania obowiązujących przepisów drogowych. Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę - a przede wszystkim do kierowców - o zdjęcie nogi z gazu.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz