Policjanci zatrzymali drogowych piratów - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Policjanci zatrzymali drogowych piratów

Data publikacji 27.06.2016

czapkatarczaW pierwszy weekend wakacji policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali cztery prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Ostrowscy policjanci prowadzą kontrole drogowe na terenie całego powiatu. Są to działania skierowane w kierowców, których niebezpieczne zachowania zagrażają innym uczestnikom ruchu. Policjanci sprawdzają z jaką prędkością jeżdżą kierowcy na drogach - zarówno w terenie zabudowanym, jak i na terenach wiejskich. Dzięki tym działaniom, udaje im się eliminować z ruchu drogowego piratów drogowych, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje, a przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego, jeżdżą z nadmierną prędkością.

W pierwszy wakacyjny weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

W piątkowe popołudnie policjanci zatrzymali 58-latka, który w terenie zabudowanym kierował samochodem marki Audi z prędkością 103 km/h.

Kilka minut później został zatrzymany 20-letni kierowca seata. Młody mężczyzna jechał o 67 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. 20-letni kierowca seata okazał się niechlubnym rekordzistą weekendowych kontroli prędkości.

Tego samego dnia, policjanci zatrzymali 25-latka. Mężczyzna jechał Fordem Transitem o 58 km/h za szybko.

Po godzinie, zatrzymano kolejnego młodego kierowcę. 24-letni kierowca opla na jednej z ulic powiatu ostrowskiego, w terenie zabudowanym pędził 112km/h.

Policjanci ostrowskiej drogówki apelują o rozwagę na drogach. Jednocześnie przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.