"Pierwszy weekend wakacji 2016" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

"Pierwszy weekend wakacji 2016"

Data publikacji 24.06.2016

dzialania_rd_2016W najbliższy weekend policjanci ostrowskiej drogówki przeprowadzą działania „Pierwszy weekend wakacji 2016". Głównym celem akcji będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym na skutek lekceważenia podstawowych zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze swoją obecnością będą przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zwiększeniu ostrożności oraz bezwzględnym przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

By zapewnić podróżującym maksymalne bezpieczeństwo, już dziś ostrowscy policjanci rozpoczynają weekendowe działania.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Częste kontrole drogowe i pomiary prędkości mają zminimalizować ryzyko występowania zagrożeń na drodze. Policjanci będą zwracać uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa - a przez dzieci - z wymaganych fotelików. Będą kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

Policjanci prowadząc wzmożone kontrole zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem środków odurzających.

Policjanci będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, przyglądać się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób, w tym naszych najbliższych.