"Bezpiecznie - chce się żyć !" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

"Bezpiecznie - chce się żyć !"

Data publikacji 24.06.2016

dsc_2143_800x600Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zorganizowało w Ostrowie Wielkopolskim seminarium poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Całość uświetnił występ kabaretu „Łowcy.B".

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zajmuje się propagowaniem zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w zakresie ruchu drogowego. Jest też organizatorem ogólnopolskiej akcji „BEZPIECZNIE - CHCE SIÊ ŻYĆ!", w której m.in. popiera i promuje działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Prowadzący seminarium Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, omówił problematykę bezpieczeństwa pieszych. Wyświetlone zostały nagrania wideo prawdziwych zdarzeń z udziałem pieszych, których nieodpowiedzialne zachowania mogły być przyczyną tragedii na drodze. Filmiki z wideorejestratorów oraz kamer monitoringu miejskiego miały uzmysłowić wszystkim, że nie tylko kierowcy ponoszą odpowiedzialność za zaistniałe zdarzenia drogowe.

W dalszej części Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Witold Kolenda, omówił stan bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu, wskazując główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych oraz miejsca szczególnie zagrożone wypadkami, informując jednocześnie o podejmowanych przez ostrowską Policję działaniach, mających na celu ograniczanie liczby zdarzeń drogowych.

Na zakończenie seminarium profilaktycznego, zgromadzoną publiczność rozbawił do łez kabaret „Łowcy.B".

{galeria}bezpiecznie chce sie zyc 2016{/galeria}