Bezpieczeństwo pieszych - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 20.05.2016

naszywka_rdWczoraj, 19 marca od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzili wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pieszym uczestnikom ruchu drogowego.

Policjanci podczas prowadzonej akcji „Pieszy" zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Policjanci tyko tego jednego dnia ujawnili 121 wykroczeń popełnionych przez kierowców, rowerzystów i pieszych.

W wyniku przeprowadzonej akcji, policjanci ujawnili 78 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 8 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów.

By zmniejszyć ilość tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych policjanci ostrowskiej drogówki cyklicznie realizują tego typu działania. Mundurowi chcą uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim zależy od człowieka i od jego zachowania na drodze. Grupę szczególnie wysokiego ryzyka stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - głównie piesi. Zdarzenia drogowe z ich udziałem pociągają zazwyczaj za sobą tragiczne skutki, w postaci obrażeń ciała, kalectwa i śmierci.