Policjanci na Międzyszkolnym Konkursie "Jestem bezpieczny na drodze" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Policjanci na Międzyszkolnym Konkursie "Jestem bezpieczny na drodze"

Data publikacji 19.05.2016

dsc_9915_800x600Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy czuwali nad prawidłowym przebiegiem Międzyszkolnego Konkursu o Ruchu Drogowym dla uczniów klas III „Jestem bezpieczny na drodze". Konkurs zorganizowany został na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

18 maja, na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs o Ruchu Drogowym „Jestem bezpieczny na drodze". Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

„Jestem bezpieczny na drodze" to konkurs dla uczniów klas III szkół podstawowych. Składa się on z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy muszą się wykazać także wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad praktyczną częścią konkursu czuwali wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Zadaniem uczniów było prawidłowe pokonanie rowerowego toru sprawnościowego. Za każdy prawidłowo wykonany manewr uczestnik otrzymywał punkty.

Podczas jazdy na rowerze, uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością znaków drogowych i zachowania na drodze. Policjanci ostrowskiej drogówki zwracali uwagę nawet na najmniejszy szczegół.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy samych bezpiecznych chwil.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 {galeria}Jestem bezpieczny na drodze SP11{/galeria}