Stracili prawo jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Stracili prawo jazdy

Data publikacji 16.05.2016

pol112Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawa jazdy. Kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego na okres 3 miesięcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, każdy z nich otrzymał mandat i 10 punktów karnych.

12 maja, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali ostrowskie ulice nieoznakowanym radiowozem. Około godziny 7:30, w miejscowości Topola Wielka zauważyli opla, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Jak się okazało, 28-latek - w terenie zabudowanym - przekroczył prędkość o 61 km/h.

Niedługo później, około godziny 11:30, w miejscowości Ołobok, policjanci zauważyli kolejnego, jadącego z nadmierną prędkością osobowego opla. 51-letni mężczyzna, który kierował pojazdem, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h.

Następnego dnia, w miejscowości Lamki, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego fordem. 72-latek w terenie zabudowanym, kierował pojazdem z prędkością 107 km/h.

Ostatecznie, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkim mężczyznom. Dodatkowo, zgodnie z prawem kierowcy otrzymali mandat oraz 10 punktów karnych.

Przez najbliższe trzy miesiące, mężczyźni będą mieli czas zastanowić się, czy nie warto jednak zdjąć nogi z gazu.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz