18-latek stracił prawo jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

18-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 10.05.2016

tarczaZatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 18-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które zgodnie z przepisami odzyska dopiero po upływie trzech miesięcy.


Wczoraj, 9 maja funkcjonariusze ostrowskiej drogówki w miejscowości Lamki prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. W trakcie prowadzonych działań, kierujący pojazdem marki VW Golf jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna stracił uprawnienia.

Brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze drogówki, którzy podczas swoich codziennych służb niejednokrotnie przeprowadzają czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Dlatego, po raz kolejny ostrowscy policjanci apelują o ostrożną jazdę. Policjanci przypominają o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu zdrowego rozsądku na drodze!