Pośpiech jest złym doradcą - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Pośpiech jest złym doradcą

Data publikacji 06.05.2016

iskraO tym, że pośpiech jest złym doradcą przekonał się 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał aż 116 km/h. Mężczyzna otrzymał również mandat karny, a na jego „koncie" pojawi się 10 punktów karnych.

Zgodnie z prawem - kierujący, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym muszą być świadomi, że w razie ujawnienia ich wykroczenia mogą stracić prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Ostrowscy policjanci nieustannie kontrolują prędkość pojazdów na drogach naszego miasta i powiatu. Głównym celem takich kontroli jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tylko od początku roku, ostrowska drogówka zatrzymała łącznie 14 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Tym razem, w Ostrowie Wielkopolskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierującego peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Przy obowiązującym ograniczeniu do 60 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 116 km/h.

Okazało się, że kierujący peugeotem to mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dodatkowo otrzymał od policjantów mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz