Drogówka przeprowadziła działania "Kierujący - Pieszy" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Drogówka przeprowadziła działania "Kierujący - Pieszy"

Data publikacji 28.04.2016

naszywka_rdOstrowska drogówka przeprowadziła działania pn. „Kierujący- Pieszy", którym głównym celem było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane przez kierowców i pieszych uczestników ruchu drogowego. Tego dnia, mundurowi przeprowadzili ponad sto kontroli drogowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Częste kontrole drogowe i pomiary prędkości mają zminimalizować ryzyko występowania zagrożeń na drodze. Policjanci zwracają też dużą uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa - a przez dzieci - z wymaganych fotelików. Kontrolują stan techniczny pojazdów, zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, a w razie potrzeby - interweniują.

We wtorek, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili działania pn. „Kierujący - Pieszy". Głównym celem tych działań było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane przez kierowców i pieszych.

Tego dnia, mundurowi przeprowadzili ponad 100 kontroli drogowych. Łącznie, ujawnili 69 wykroczeń kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów w stosunku do pieszych. W trakcie działań, drogówka ujawniła też jednego kierującego niestosującego się do zakazu sądowego.

Cieszy fakt, że w ciągu całego dnia działań, tylko jeden pieszy został ukarany za przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Świadczy to o rosnącej świadomości mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na temat niebezpieczeństw jakie mogą ich spotkać na drodze.

Wydział Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zapowiada kolejne działania pn. „Bus" i „Prędkość", które odbędą się już w najbliższy weekend.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz