Drogówka na wzmożonych działaniach - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Drogówka na wzmożonych działaniach

Data publikacji 20.04.2016

wrdFunkcjonariusze Z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy uczestniczyli w międzynarodowych działaniach „Prędkość". Akcja objęła swoim zasięgiem drogi krajów europejskich zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego - TISPOL. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami drogowymi spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań ostrowskiej drogówki.


Wczoraj, 19 kwietnia na drogach naszego powiatu zwiększona liczba patroli z Wydziału Ruchu Drogowego czuwała nad zapewnieniem bezpieczeństwa. Funkcjonariusze swoją obecnością chcieli przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zwiększeniu ostrożności oraz bezwzględnym przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

Policjanci z miernikami pojawili się nie tylko w „znanych" miejscach i na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na innych ulicach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi.

Podczas jednodniowej akcji mundurowi skontrolowali 212 pojazdów. W trakcie działań ujawnili 162 wykroczenia, w tym 143 związanych z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości przez kierujących. W jednym przypadku popełnione wykroczenia skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy 38-letniemu kierowcy, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 120km/h.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i to nie tylko w czasie trwania naszych akcji. Dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i panujących na drodze warunków, niech stanie się nawykiem każdego kierowcy.

Wszystko po to, aby kierowcy jeździli wolniej, bezpieczniej i nie powodowali tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Aby podróż przebiegła bezpiecznie i byśmy szczęśliwie mogli dotrzeć do celu, a następnie powrócić do domu.

Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób,w tym naszych najbliższych.