Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 13.04.2016

dsc_0344_800x60012 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się miejskie eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa nr 11, Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwali oczywiście ostrowscy policjanci.

Wczoraj, 12 kwietnia 2016 roku w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się edycja miejskich eliminacji turniejów edukacyjnych tj.: turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Tak jak w roku ubiegłym podczas turnieju rozegranych zostało wiele konkurencji. Uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z testami wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również pokonać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód oraz przejechać i to zgodnie ze znakami i obowiązującymi przepisami drogowymi miasteczko ruchu drogowego.

Na tym jednak rywalizacja się nie zakończyła. Uczestnicy musieli wykazać się jeszcze nie lada umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja wśród drużyn była zacięta, ale panowała miła i sportowa atmosfera. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego st.asp. Henryk Kucharski.

W Turnieju brało udział 9 drużyn-36 uczniów ze szkół podstawowych oraz 4 drużyny-12 uczniów z gimnazjum.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum nr 4. Natomiast w klasyfikacji szkół podstawowych zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 11.

Najwięcej punktów w klasyfikacji indywidualnej ze szkół podstawowych uzyskali:

1.Norbert Warzecha - Szkoła Podstawowa 11

2. Bartosz Pabian - Szkoła Podstawowa 11

3. Paulina Kaczmarek - Szkoła Podstawowa 7

Najwięcej punktów w klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych uzyskali:

1. Albert Połomski - Gimnazjum nr 4

2. Aleksander Sitarz - Gimnazjum nr 4

3. Mateusz Suski - Gimnazjum nr 3

{galeria}turniej RD 2016{/galeria}