Kontrolowali ciężarówki i autobusy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kontrolowali ciężarówki i autobusy

Data publikacji 11.04.2016

naszywka_rdPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus", które powtarzane są cyklicznie.

Tego typu działania ukierunkowane są głównie na eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów, ujawnianie wszelkich nieprawidłowości związanych z przewozem towarów i osób, kontrola dokumentacji oraz przestrzegania czasu pracy kierowców.

W trakcie piątkowych działań funkcjonariusze ostrowskiej drogówki skontrolowali blisko 200 pojazdów. W tym 140 samochodów ciężarowych i 6 autobusów.

Dokładnie sprawdzana była trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Funkcjonariusze weryfikowali również czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci drogówki sprawdzali również stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.

Za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego mundurowi nałożyli 76 mandatów karnych. Zatrzymali 31 dowodów rejestracyjnych, 2 prawa jazdy i skierowali do sądu 3 wnioski o ukaranie. Najczęściej popełniane wykroczenia to zły stan techniczny pojazdów, przekroczenie dozwolonej prędkości.