Zlekceważyli przepisy ruchu drogowego - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Zlekceważyli przepisy ruchu drogowego

Data publikacji 06.04.2016

czapkatarczaWczoraj na terenie naszego powiatu doszło do dwunastu kolizji drogowych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego apelują o rozwagę!

Ok. godziny 8 w miejscowości Wtórek, 28-letni kierowca Volkswagena Passata w wyniku nieprawidłowego skręcania, doprowadził do zderzenia z Renault Clio, kierowanym przez 22-latka.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Kierujący osobowym autem, 63-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzający go pojazd m-ki Skoda.

Dwie godziny później w Przygodzicach, miało miejsce podobne zdarzenie. Kierowca Renault Megane, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zderzenia z osobową skodą.

5 minut później w miejscowości Parczew, 39-latek kierujący volkswagenem spowodował kolizję z poprzedzającym go oplem.

O 11:30 w Odolanowie doszło do zderzenia się pojazdów w wyniku nieprawidłowego skręcania. Kierujący samochodem marki Fiat Punto uderzył w motorower, którym kierował 17-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Do groźnego zdarzenia doszło również w Ostrowie Wielkopolskim, na ulicy Witosa i Profesora Kaliny. Kierujący pojazdem marki Dacia Logan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Witosa 61-latkowi. W wyniku tego zdarzenia jadąca prawidłowo skoda przewróciła się i uderzyła w przechodzącą na przejściu dla pieszych 43-latkę. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy.

To tylko kilka przykładów wczorajszych zdarzeń drogowych. Łącznie wczoraj na drogach miasta i powiatu ostrowskiego policjanci odnotowali 12 kolizji drogowych. Kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek o rozwagę na drodze!