Wydarzenia

Zwracali uwagę na kierowców i pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa

Data publikacji 21.03.2016

pol115Ostrowska policja w miniony czwartek, 17 marca, prowadziła działania pod kryptonimem "Pasy". Policjanci zwracali uwagę na kierowców i pasażerów, którzy zapominają o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Sprawdzali też, czy prawidłowo przewożone są dzieci i czy każdy siedzący za kółkiem jest trzeźwy. Pasy bezpieczeństwa ratują życie - ten slogan potwierdzają badania naukowe i testy.


„Moje życie, moja sprawa", często policjanci słyszą te słowa podczas kontroli kierujących, którzy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów.

Policja przypomina, że pasy są najprostszymi, a jednocześnie najskuteczniejszymi urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo podczas jazdy. Stosowanie ich powoduje zmniejszenie konsekwencji ewentualnego wypadku.

Dlatego też, w trakcie czwartkowych działań funkcjonariusze z ostrowskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Akcja miała również na celu sprawdzenie, czy przewożone dzieci są umieszczone w specjalnych fotelikach umocowanych na tylnym siedzeniu - dostosowanym do wagi, wzrostu i wieku małego pasażera.

W trakcie prowadzonych przez cały dzień działań, skontrolowali blisko 250 kierujących. Mundurowi ujawnili, aż 127 kierowców i 2 pasażerów, którzy podróżowali bez zapiętych pasów. Policjanci ujawnili również jeden przypadek przewożenia dziecka w sposób nieprawidłowy.

Celem działań ostrowskiej drogówki jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze. Dlatego też, policjanci zapowiadają, że nadal będą konsekwentnie przekonywać kierowców do zapinania pasów bezpieczeństwa.