Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom

Data publikacji 15.03.2016

pol116Zatrzymaniem uprawnień do kierowania zakończyły się brawurowe jazdy trójki mężczyzn. Mężczyźni w terenie zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą o ponad 50km/h. To już kolejne prawa jazdy zatrzymane w tym roku przez funkcjonariuszy ostrowskiej drogówki za rażące przekroczenie prędkości.

13 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Powodem kontroli było rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący samochodem 42- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50.

Niespełna dwie godziny później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Kierujący 25- latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h.

Trzecim kierującym, który tego dnia stracił prawo jazdy okazał się 30- letni mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego. Jadąc osobowym peugeotem w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h.

Za te wykroczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci nałożyli na kierowców 400zł mandatu karnego i 10 punktów karnych

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem!

Brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze drogówki, którzy podczas swoich codziennych służb niejednokrotnie przeprowadzają czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.